فرهنگی و اجتماعی

معاون وزیر ورزش: سند توسعه جامع ورزش بانوان در حال تدوین نهایی است

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور بانوان گفت: سند توسعه جامع ورزش بانوان بر اساس اسناد بالادستی کشور و همچنین رعایت برخی قوانین در حال تدوین نهایی است.

فریبا محمدیان جمعه شب در نشست هم اندیشی با قهرمانان ورزشی و هیات های ورزشی کهگیلویه وبویراحمد دریاسوج افزود: افق و برنامه ریزی این سند تا سال ۱۴۰۸طراحی شده و مهمترین هدف آن علاوه بر شناسایی و شکوفایی استعدادهای ورزشی بانوان ،ضرورت رویکرد و نگاه عادلانه در همه زمینه ها به حوزه ورزش بانوان است.
وی تصریح کرد: برخی چالش های فراروی حوزه ورزش بانوان جامعه ایران اسلامی در کارزار ورزشی و در فرآیند تغییرات و تحولات در این سند پیش بینی شده و تدابیر و راهبردهای لازم برای عبور از تنگناها و مشکلات از جمله فضای مجازی نیز اندیشیده شده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان در امور بانوان تاکید کرد: یکی از موارد مهم در این سند شناسایی استعدادها برمبنای ظرفیت های بومی هر منطقه و استان بوده و سند توسعه ورزش بانوان نیز بر اساس سند آمایش سرزمینی در استان ها طراحی شده است.
وی با اشاره به نقش ممتاز و تاثیرگذار بانوان در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی ابراز داشت: یکی از دستاوردها و ارزش های متعالی انقلاب و نهضت امام (ره) حضور عزتمندانه و مقتدرانه بانوان مسلمان با رعایت تمامی حریم های ارزشی و هویتی خود در سطح مجامع بین المللی بوده است.
محمدیان گفت: هم اینک بیش از یک میلیون و ۵۰۰ نفر بانوی ورزشکار سازماندهی شده در رشته های مختلف ورزشی در کشور فعال هستند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: نیمی از جمعیت ۷۱۳هزار نفری این استان را بانوان تشکیل می دهد که ضرورت حمایت و اهتمام ویژه دولت و وزارت ورزش و جوانان برای شکوفایی استعدادهای ورزشی این قشر در استان بیش از پیش احساس می شود.
علی محمد احمدی اظهار داشت: یکی از پیش نیازهای اولیه برای موفقیت و شکوفایی استعدادها به ویژه در زمان کمبود منابع مالی داشتن برنامه است که اداره کل ورزش و جوانان موظف است سند توسعه پنج ساله ورزش استان را در اسرع وقت تدوین کند.
وی ابراز داشت: این سند علاوه بر مطابقت داشتن با اسناد بالادستی و برنامه های وزارت ورزش و جوانان باید متناسب با شرایط و آمایش سرزمینی استان کهگیلویه وبویراحمد باشد.
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت حمایت وزارت ورزش و دولت برای ایجاد زیرساخت های ورزشی در این استان تاکید کرد.
غلام محمد زارعی افزود: یکی از گام های مثبت دولت تدبیر و امید توجه به مناطق محروم و روستاها در همه حوزه ها بوده که در زمینه ورزش نیز گام های ارزشمندی در این استان و شهرستان های بویراحمد و دنا برداشته شده است.
وی گفت: به همت دولت تدبیر و امید افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال طرح ورزشی در سطح ۲ شهرستان بویراحمد و دنا ساخته شده است.
بیش از ۵۰ هزار ورزشکار سازماندهی شده در ۴۶ هیات ورزشی در استان کهگیلویه وبویراحمد فعالیت می کنند.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید

دعوت به همکاری در آموزشگاه فنی و حرفه ای

فراخوان نمایشگاه سایه سار مینو