شورای عالی بانوان

طلاکوب: لبران جیمز بسکتبالیست محبوبم است چون بانوان را به بازی با حجاب تشویق می‌کند

تیم بسکتبال دختران زیر 16 سال ایران

پس از برداشته شدن ممنوعیت استفاده از پوشش حجاب توسط فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا)، سرانجام پس از ۳۸ سال غیبت در تورنمنت‌های بین‌المللی، بانوان ایران مجوز حضور  در یک تورنمنت بین‌المللی را دریافت کردند و تیم بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد. سرمربی و دو بازیکن تیم بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران در این باره گفت‌وگویی جالب با روزنامه «تایمز هند» انجام داده‌اند.

رژین طلاکوب، گارد رأس تیم بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران در مورد انتخاب محبوب‌ترین بسکتبالیست خود در رقابت‌های بسکتبال NBA و دلیل انتخابش در حالی که آستین خود را کمی بالا کشید تا مچ‌بندی که با نشان تیم کلیولند کاوالیرز به دستش است، معلوم شود، گفت: لبران جیمز (ستاره تیم کلیولند)؛ چون او بانوان را تشویق می‌کند که بیایند و با حجاب بازی کنند. او به خاطر ما در این زمینه می‌جنگد.

الهه دارستانی، سرمربی تیم بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال کشورمان اظهار داشت: رویای ما بازی در یک تورنمنت بین‌المللی بود. از اینکه اینجا و در این رقابت‌ها هستیم، خوشحالیم. خوشحالیم که حالا می‌توانیم به جهانیان نشان دهیم دختران ایران چطور می‌توانند بازی کنند.

فاطمه مرتضوی، دیگر بازیکن تیم بسکتبال دختران زیر ۱۶ سال ایران هم با اشاره به برداشته شدن ممنوعیت استفاده از پوشش حجاب توسط فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) تأکید کرد: این تصمیم خوبی است که فیبا اتخاذ کرد. پیش از این امیدوار بودیم که روزی این اتفاق خواهد افتاد و ما مجوز بازی با حجاب را خواهیم گرفت. حالا آن روز فرا رسید.

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید

دومین استارتاپ ویکند بانوان

ماه محرم بر عموم شیعیان تسلیت باد

هفته تربیت بدنی