ایران شورای عالی بانوان

چهارمین جلسه کمیته علم و فناوری

به همت شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد:
در چهارمین جلسه کمیته علم و فناوری استفاده از نیروی انسانی و دانش به عنوان مهمترین محورهای این کمیته مطرح شدند.
چهارمین جلسه کمیته علم و فناوری با حضور دکتر خیام نکویی مدیر کل بررسی و ارزیابی علم و فناوری ستاد نقشه جامع علمی ورئیس شورای عالی بانوان ، مشاورین شورا، خانم دکتر آذری مدیر آموزشگاه قلم سفید و جمعی از بانوان عضو شورای عالی در سالن جلسات اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.
ریاست شورای عالی بانوان اتاق بازرگانی اصفهان نیز دراین جلسه مطرح کرد: شورای عالی بانوان در خصوص توانمند سازی بانوان نزدیک به ۱۰ سال است که فعالیت میکند، در این دوره نیز با همان هدف تعالی بانوان و استفاده از پتانسیل‌هایی که در حوزه بانوان وجود دارد به کار خود ادامه داده است.
اخوان افزود: در نمایشگاه جیتکس دبی به نکته های جالبی دست یافتیم، این نمایشگاه برای کسانی که در حوزه علم و فناوری فعال هستند می توانست بسیار جالب توجه باشد و برای آنها ایده هایی برای ورود به بازار علم و فناوری به ارمغان بیاورد که عملی شود و جنبه های ریالی هم پیدا کنند که در نهایت به درآمدزایی و ثروت آفرینی برسد.
اخوان با بیان اینکه دوبی چیزی جز نفت نداشته و حتی برای خود خاک می خرد، گفت: البته قابل ذکر است که دوبی در حال تلاش برای رسیدن به فناوری های به روز دنیاست و امیدواریم که کشور ما با وجود پتانسیل های بسیار بالا یی که داردبتواند موفق تر عمل نماید.
دکتر خیام نکویی مدیرکل بررسی و ارزیابی علم و فناوری ستاد نقشه جامع علمی وفناوری در این جلسه اظهار داشت: برگزاری چنین جلساتی با تبادل اطلاعات و تجربیات می توانند برای علاقه مندان به این حوزه بسیار مثمر ثمر باشد و میتواند بینش در حوزه ی علم و فناوری ایجاد کند که باعث بروز بصیرت خواهد شد.
نکویی اذعان داشت :در حوزه علم و فناوری باید در تمامی حوزه‌ها به تجربیات کافی رسید تا بتوانیم برای تحقق اهداف کشور گامی بلند برداریم. ایشان در سخنانش از مثال های عینی استفاده کرد و فرمود برای شروع هر کاری در این حوزه از سه ضلع یک مثلث استفاده کرد (تولید کنندگان – دانشگاهیان تولید کنندگان علم – مدیران ) از نکاتی که جناب دکتر به آن اشاره کرد بازدیدهایی که در این کمیته میتواند به اعضای آن کمک کند تا اطلاعات دقیق و به روزی در این حوزه بدست آورند. ایشان نیز به هوشیاری و تلاش جوانان ما در ایران اشاره کرد و بیان کرد که توجه به حوزه ی علم و فناوری اولین دستاوردش اقتدار ملی و دومین دست آورد آن افزایش سطح رفاه می باشد .
شورای عالی بانوان با برگزاری این جلسه بار دیگر زنان ودختران فعال شهر را با مسیری روشن از موفقیت آشنا کرد و با اعلام پشتیبانی از آنان ،گامی دیگر در راستای تعالی زنان برداشت.

 

نظر دهید

برای نوشتن نظر اینجا کلیک کنید

دومین استارتاپ ویکند بانوان

ماه محرم بر عموم شیعیان تسلیت باد

هفته تربیت بدنی